logo

5 powodów, by zdecydować się na dom z bali

Domy z drewna cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów, którzy marzą o własnych czterech ścianach. Nic w tym dziwnego – drewno oferuje całe mnóstwo zalet. Dlaczego warto wybrać dom z bali? Oto 5 najważniejszych kwestii.

1. Eleganckie i estetyczne

Drewno stwarza ogromne możliwości aranżacyjne, pozwalając na budowanie zarówno prostych, minimalistycznych domków, jak i dużych, przestronnych i bardziej skomplikowanych konstrukcji. Domy z bali pięknie się prezentują, doskonale wpisują w istniejącą przestrzeń, idealnie współgrają z naturą. Wybierając dom z bali, można mieć pewność, że będzie zwracał uwagę swoim pięknem na tle otoczenia.

2. Trwałe i wytrzymałe

Domy drewniane są nie tylko efektowne, ale również wyjątkowo trwałe i wytrzymałe. O długowieczności drewna mogą świadczyć choćby zabytki, które mają po kilkaset lat, a nadal są w świetnym stanie. Warto również wspomnieć, że domy z bali są ognioodporne. Choć drewno kojarzy się z materiałem łatwopalnym, w rzeczywistości potrzebuje dużych ilości tlenu, aby się zapalić. Jeśli więc obiekt jest wykonany z masywnych, gładkich i zaimpregnowanych bali, ryzyko pożaru jest niewielkie. Nie zapominajmy również o komforcie cieplnym – profesjonalnie wykonane domy z bali nie wymagają dodatkowej termoizolacji, aby zapewnić komfort cieplny mieszkańcom. Nawet podczas zimowych chłodów w drewnianym domu będzie ciepło i przytulnie.

3. Naturalne i ekologiczne

Domy wykonane z bali to świetna alternatywa dla tradycyjnego budownictwa, nawet tego najbardziej nowoczesnego. Wybór będzie idealny dla inwestorów, którym zależy nie tylko na komforcie, ale również na życiu w zgodzie z naturą i zasadami eko. Drewniane domy bez problemu można wyposażyć w instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii, dzięki czemu nie tylko fasada, ale również wnętrze budynku będzie ekologiczne.

4. Tańsze niż tradycyjne technologie

Wymieniając zalety domów z bali, nie można zapomnieć o kwestii kosztów. Drewniane domy są tańszą alternatywą dla budynków murowanych, wykonanych w tradycyjnych technologiach. Co więcej, czas postawienia domu drewnianego również jest korzystny dla inwestora – w ciągu kilku miesięcy można wybudować dom gotowy do zamieszkania.

5. Zdrowe dla mieszkańców

Dom z bali to doskonała propozycja dla osób, którym zależy na bezpiecznym i przyjaznym miejscu do życia. Drewno zapewnia wyjątkowy mikroklimat. Wydziela też olejki eteryczne, które korzystnie wpływają na nasz organizm. W domu z bali powietrze jest świeże i rześkie, o optymalnym poziomie wilgoci, a także pozbawione kurzu – drewno ma bowiem świetne właściwości antystatyczne. Wybierając dom z bali możesz mieć pewność, że będzie miejscem, w którym będziesz czuć się dobrze przez wiele lat.

Szukasz specjalistów, którzy wybudują Twój wymarzony dom z bali? Sprawdź nasze dotychczasowe realizacje i zapoznaj się z naszą ofertą.  

Zainwestuj w zdrowie i zamieszkaj w ekologicznym, energooszczędnym i pięknym domu drewnianym! Skontaktuj się z nami i przedstaw nam swój projekt. Gwarantujemy kompleksową współpracę i terminową realizację. 

    Dane firmy
    © 2024 | Wszystkie prawa zastrzeżone | Domy drewniane, domy z bali, Stanisław Biernacki lider jakości