logo

Technologia

Budujemy domy drewniane zgodnie z wszystkimi wymogami sztuki ciesielskiej, by zapewnić Ci maksymalny komfort.

Najlepsza technologia łączenia 

Twój dom drewniany - szczelny i solidny

Wybierając naszą firmę, masz pewność, że Twój dom powstanie pod czujnym okiem Stanisława Biernackiego, mistrza ciesielstwa, który może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem.

Technologia, w której powstają nasze domy, uważana za jedną z najlepszych na rynku. Metoda sumikowo-łątkowa (pionowe łątki, poziome sumiki) zapewnia sztywność i niezwykłą szczelność konstrukcji. Charakteryzuje się głębokimi zamkami ciesielskimi wykonanymi w drewnie, co eliminuje konieczność użycia gwoździ czy wypełniaczy szczelin. Do łączenia wykorzystujemy wyłącznie drewniane czopy i kołki tzw. teble. Sumiki łączone są na „obce pióro”, co zapewnia precyzyjne dopasowanie i równomierne rozłożenie obciążenia na połączeniach. Węgły łączone są na „jaskółczy ogon”.

Stosowane przez nas rozwiązania technologiczne pozwalają na szybką realizację projektu oraz zapewniają trwałość i solidność wznoszonych przez nas domów drewnianych. Trzeba jednak pamiętać, że stosowane przez nas metody łączenia bali wymagają precyzji i wieloletniego doświadczenia.  

łączenie bali drewnianych
łączenie bali drewnianych

Innowacyjne rozwiązania – większa precyzja, szybszy czas realizacji

W ramach realizacji naszych usług korzystamy również z innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest „Przystawka robocza frezarki, którą Stanisław Biernacki wynalazł i opatentował pod numerem P.397523. Wynalazek ten pozwala jeszcze efektywniej prowadzić prace stolarskie i ciesielskie, a konkretnie służy do mechanicznego zacinania węgłów na jaskółczy ogon. Wykorzystywana w naszej firmie technologia korzystnie wpływa nie tylko na trwałość konstrukcji drewnianych, ale także na szybkość i dokładność, a co za tym idzie jakość w realizacji projektu.

Kolejną innowacją Stanisława Biernackiego jest opracowanie i stosowanie niezależnej konstrukcji ciesielskiej wewnątrz domu. Na wewnętrznej konstrukcji spoczywa strop, zamiast bezpośrednio na ścianach zewnętrznych i ta konstrukcja jest szkieletem ścian wewnętrznych. Daje to możliwość wykańczania wnętrza domu bezpośredniego po jego zestawieniu, bez obaw o jakość, chociażby pękania ścian pod wpływem „pracy” budynku.
Innowacyjne rozwiązania wyróżniają nasze realizacje na rynku.

Domy z bali Stanisław Biernacki lider jakości!

Technologię łączeń oraz montażu dopasujemy bezpośrednio do projektu Twojego domu. Wieloletnie doświadczenie naszych fachowców jest najlepszą gwarancją, że wybudowane przez nas domy z bali, domy drewniane i obiekty mniejszej architektury ogrodowej będą Ci służyć przez lata.

Przekrój ściany i rodzaje wykończeń

1. Podwójny bal
budowa domów z bali
2. Wykończenie deską ubijaną poziomo
budowa domów z bali
3. Wykończenie płytą gipsową
budowa domów z bali

Zainwestuj w zdrowie i zamieszkaj w ekologicznym, energooszczędnym i pięknym domu drewnianym! Skontaktuj się z nami i przedstaw nam swój projekt. Gwarantujemy kompleksową współpracę i terminową realizację. 

    Dane firmy
    © 2024 | Wszystkie prawa zastrzeżone | Domy drewniane, domy z bali, Stanisław Biernacki lider jakości